načítání

Obecné náležitosti razítka

Za důležité údaje se obecně považují NÁZEV (obchodní jméno společnosti nebo jméno podnikatele), adresa sídla (ulice a číslo popisné/orientační, PSČ a město) a identifikační údaje (IČO, u plátců DPH také DIČ). Tyto údaje by razítko mělo obsahovat, rozhodně by na otisku razítka neměly chybět, jsou to údaje vyžadované (= "povinné")

Volitelné (nepovinné) údaje

Razítko může obsahovat také další volitené údaje, tedy takové, které nejsou povinné. Nevyžadují se: obor podnikání, kontaktní údaje (telefon, email, adresa webových stránek), logo aj.

Číslování razítek

Subjekty používající více totožných razítek si nechávají svá razítka číslovat a následně je přidělují konkrétním osobám. Používá-li osoba více totožných razítek, může být číslování přímo vyžadováno. Rozlišovací čísla razítek bývají vyžadována zejména u kulatých úředních razítek se státním znakem. Rovněž oborové předpisy či interní směrnice mohou číslování předepisovat.

Jednoduše na dotaz

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného strojku, pokud nám zašlete zadání, co má razítko obsahovat. Data za vás i graficky zpracujeme do potřebného vzhledu a zarovnání. Pokud se nechcete zdržovat výběrem, nebo jste vhodný strojek nenašli, neváhejte nás kontaktovat s poptávkou. O vše se postaráme za vás.